Apbedīšanas pabalsta piešķiršana un izmaksa
Apbedīšanas pabalsts

Cilvēka nāves gadījumā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) izsniedz apbedīšanas pabalstu. To var saņemt gada laikā no personas nāves dienas, un summa tiek noteikta individuāli. Apbedīšanas birojs "Obelisk" iepazīstinās Jūs ar visām kompensācijas saņemšanas niansēm, palīdzēs sagatavot nepieciešamos dokumentus.


Kā saņemt apbedīšanas pabalstu

Pirmais posms – jāiesniedz pieteikums VSAA. Lai saņemtu pabalstu, jums ir jāiesniedz miršanas apliecības oriģināls. Saskaņā ar likumdošanu tiesības saņemt kompensāciju ir ne tikai radiniekiem, bet arī personām, kuras faktiski nodarbojas ar apbedīšanas procesa organizāciju.

Kompensāciju var saņemt tikai par mirušo, kurš saņēma pensiju, sociālo nodrošinājumu vai arī bija apdrošināts. Citos gadījumos pabalsts netiek izsniegts. Maksājumu apjoms ir vienāds ar divām pensijām, bezdarbnieka pabalstiem vai citiem maksājumiem, ko mirušais saņēmis savas dzīves laikā.

Pieteikums tiek izskatīts likumā noteiktajā kārtībā. Pēc visu datu pārbaudes un maksājumu summas noteikšanas līdzekļi tiks ieskaitīti saņēmēja norādītajā norēķinu kontā.


Sazinieties, lai saņemtu steidzamu palīdzību

Ja Jums ir jautājumi par apbedīšanas biroja darbu, apbedīšanas pakalpojumiem vai apbedīšanas piederumiem, sazinieties ar mums, mēs operatīvi sniegsim Jums konsultāciju!

Apkalpošanas teritorija Rīgā un Jūrmalā: Babīte, Piņķi, Spilve, Dreiliņi, Rumbula, Upeslejas, Berģi, Bukulti, Garkalne, Langstiņi, Priedkalne, Suži, Upesciems, Carnikava, Mežciems, Baldone, Avoti, Baloži, Ķekava, Daugmale, Jaunolaine, Jaunmārupe, Mārupe, Saurieši, Pļavnieki, Imanta, Purvciems, Ķengarags, Katlakalns, Atgāzene, Āgenskalns, Beberbeķi, Bieriņi, Bišumuiža, Bolderāja, Brasa, Brekši, Buļļi, Centrs, Čiekurkalns, Daugavgrīva, Dārzciems, Dārziņi, Dzirciems, Grīziņkalns, Iļģuciems, Jaunciems, Jugla, Kleisti, Kundziņsala, Ķīpsala, Mangaļsala, Maskavas forštate, Mežaparks, Mīlgrāvis, Mūkupurvs, Pētersala-Andrejsala, Pleskodāle, Rītabuļļi, Salas, Sarkandaugava, Skanste, Šampēteris, Šķirotava, Teika, Torņakalns, Trīsciems, Vecāķi, Vecdaugava, Vecmilgrāvis, Vecpilsēta, Voleri, Zasulauks, Ziepniekkalns, Zolitūde, Plakanciems, Rāmava, Valdlauči, Sēja, Ropaži, Sala, Mucenieki, Lucavsala, Zaķusala, Spikeri.